Žij tak, aby ses cítil šťastně

Určitě znáte takové to klišé. Žij každý den tak, jako by byl tvůj poslední. Brát doslova tento citát by rozhodně nebylo dobré. Lepší je se pouze inspirovat. Já sám bych si citát upravil asi takto: Žij tak, aby ses cítil šťastně. Některé věci, které dělám vyžadují totiž určitou strategii nebo plánování. Kdybych žil každý den tak, jako by byl můj poslední, na tyto věci bych nikdy nedosáhl.

2
Rok 2014 byl pro mně plný změn.

Za poslední rok se můj život naprosto změnil. Dokončil jsem školu, přišel jsem o někoho, koho jsem miloval, začal jsem podnikat, bydlet sám, jíst zdravě, posilovat a pořídil jsem si svoje první auto. Užívám si teď takové svobody a nezávislosti, které pravděpodobně většina lidí nikdy ani nedosáhne. Moje práce mě baví čím dál tím víc. Nesleduji, jestli je pondělí nebo sobota. Až taková je to pro mě zábava. Mám sice poslední dobou málo času, ale stojí to za to. Myslím, že bych mohl říct, že až na některé výjimky dělám všechno tak, abych se cítil šťastně.

Nikdy jsem psychologii člověka nevěnoval moc pozornosti. Nepřemýšlel jsem nad tím. Připadalo mi samozřejmé být vyrovnaný, v pohodě a chovat se tak, jako většina lidí. Po několika zkušenostech, kterými jsem si v roce 2014 prošel vím, že na psychické pohodě obrovsky záleží. Trvalo mi poměrně dlouho se z některých nepříjemností vzpamatovat, ale cítím, že s každou ať už pozitivní, nebo negativní zkušeností jsem silnější. Poslední dobou mám tolik energie, že některé věci, které dělám, bych se dříve neodvážil ani zkusit.

Když jsem odešel ze školy, začal jsem se učit víc, než kdy dřív. Učím se ale jen to, co chci. Na přednášky mě teď nikdo nenutí chodit. Naopak, chodím na ně dobrovolně a ještě za ně platím. S tímto odlišným přístupem se dá naučit mnohem víc a za kratší dobu. Ve škole jsem jen poznal, co chci v životě dělat a poznal jsem tam spoustu skvělých lidí.

Vždy, když jsem něčeho dosáhl, brzy jsem začal chtít víc. Na rok 2015 plánuji velké věci. Chtěl bych svůj projekt intersite.cz posunout zase o kus dál. Poslední dobou jsem se učil hlavně to, jakými způsoby získat nové zákazníky. Zdá se, že všechno, co jsem se dočetl funguje. Také se chci věnovat více internetové síti svkaterina.net, kde jsem od začátku roku předsedou. Bude super uplatnit tak několik postupů, co jsem se naučil ve škole o hodinách marketingu nebo managementu. Jen škoda, že slova ve skriptech se od reality poměrně dost liší. Vím alespoň, jakým směrem se ubírat.

Abych ale nemluvil jen o práci a škole. V roce 2015 se těším hlavně na to, až bude jaro a já začnu zase jezdit na kole. Abych mohl fungovat, potřebuji se pořád na něco těšit. Teď se těším na to kolo a svoje vyjížďky do terénu při poslechu hudby. Zkoušel jsem i běhat, ale to není nic pro mě. Kolo je kolo.

Článek můžete sdílet:

Napsat komentář