SONY VAIO VPCEB4L1E/WI – Recenze

Tento designově povedený notebook se rozhodně nemusíte stydět používat na veřejnosti. Vzhled je jeho nejsilnější stránkou. Horní povrch víka je z matného plastu a uprostřed se leskne logo VAIO. Spodní část notebooku je klasicky černá. Všechny ostatní části notebooku jsou v bílé barvě. Hrany a rohy jsou zaoblené a neřežou jako u Macbooku od Applu. Celé tělo je pevné a notebook působí robustně.

Po otevření víka mě zaujala dobře zpracovaná klávesnice. Píše se na ní dobře, ale bohužel je hlučná. Numerická klávesnice někoho potěší, ale já bych se obešel i bez ní.

Touchpad je malý, není zarovnán na střed a po několika měsících se vroubkování na něm ošoupe. Je lepší si přikoupit myš a touchpad nepoužívat. Kromě touchpadu pro mě bylo zklamáním skřípání víka při otevírání. Po několika měsících skřípání naštěstí téměř zmizelo. Několikrát se mi také podařilo notebook omylem vypnout kvůli tomu, že je tlačítko power umístněno úplně na okraji.

Myslím, že tento notebook se hodí k ženám, protože těm záleží hlavně na vzhledu. Za 15 000 kč by se určitě dal sehnat výkonnější stroj, ale už by nebyl tak hezký.

Cena: 15 000 kč

  • Vzhled
  • Klávesnice
  • Touchpad (časem se vrobkování ošoupe)
  • Plastové části působí levně
  • Nevhodné umístění power tlačítka
  • USB porty pouze na pravé straně

Technické parametry

Operační systém: Windows 7 Home Premium 64bit
Procesor: Intel Core i3-380M Processor, 2,53 GHz, 3MB L3 Cache
RAM: 4 GB DDR3 SDRAM (2x 2GB, max 8 GB)
Pevný disk: 500 GB, SATA, 5400 rpm
Optická mechanika: DVD SuperMulti Drive
Displej: 15,5 VAIO display, 16:9, WXGA 1366×768
Grafická karta: Intel HD, až 1751 MB
3x USB, 1x e-Sata, čtečka karet, VGA, HDMI, Express Card (34mm)
RJ45, 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T, IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth standard Ver. 2.1+EDR
Webkamera: Motion Eye, integrované reproduktory a mikrofon
Zvláštní tlačítka: WEB, VAIO, ASSIST

Software: PMB VAIO Edition, Media Gallery, VAIO Media plus, VAIO Care, VAIO Transfer Support, Adobe Reader,Microsoft Office 2010 Starter, McAfee 60 day trial,Norton Online Backup, Remote Keyboard with PlayStation 3,Remote Play with PlayStation 3

hmotnost 2,5 Kg, výdrž na baterii 3,5 hod

Napsat komentář