Rozhledna Kaňk – Kutná Hora

DSCN3988mKaždý, kdo mě trochu zná o mě ví, že mám rád rozhledny, vysílače, vyhlídkové lety a místa, odkud je výhled z výšky. Proto jsem si nemohl nechat ujít návštěvu rozhledny na Kaňku v Kutné Hoře.

O tom, že zde bude rozhledna jsem se dozvěděl už na začátku roku 2012 díky geocachingu. Kešku, která je zde ukryta jsem našel jako první. Ano, musel jsem se pochlubit. Toto je jediná keš, kterou jsem našel jako první. V popisu jsem se dozvěděl, že se zde chystá rekonstrukce staré hospody a výstavba nové rozhledny. Toto místo jsem dříve znal jen protože tudy vede dráha pro horská kola.

První návštěvníci se na rozhlednu mohli podívat už 30. dubna. Byla tam určitě bouřlivá oslava čarodějnic. Já se přišel podívat až o dva týdny později. Přítelkyně se musela podřídit a vyrazili jsme pěšky do kopce na rozhlednu. Protože jsme měli ještě z výstupu do kopce zahřáté nohy, výtah na rozhledně jsme samozřejmě nevyužili a šli jsme po schodech. Přítelkyně z toho měla radost a jet výtahem ji ani nenapadlo. :)

>>Další fotografie jsou na mém Google+

Kromě výhledu na celou Kutnou Horu jsem mohl vidět i vesnici, kde jsem vyrůstal. Měl jsem z toho radost. Vše jsem si pečlivě nafotil a vůbec se mi nechtělo zpět dolů. Nahoře prodávali zákusky, ale při pohledu na ten skvělý výhled jsem si jich sotva všiml.

Na rozhledně je otevřeno každý den od 10:00 do 18:00. Vstupné je 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro důchodce, děti a ZTP. Po 18 hodině je rozhledna otevřena pouze na rezervace na romantické večeře. Rezervaci je možné domluvit osobně přímo na rozhledně, nebo na telefonu 725 998 989. Vedle rozhledny je zrekonstruovaná hospoda, kde se můžete najíst nebo si zajít na pivo. Hospoda je zároveň pension, kde se dá přespat.

1 komentář u „Rozhledna Kaňk – Kutná Hora“

Napsat komentář