Recenze: Batoh na notebook – Topgal TOP 161A

V polovině července 2016 mi dorazil balíček s novým batohem TOP 161 A od firmy Topgal. Tento batoh je možné pořídit za 1 999 Kč. Jedná se o batoh vyšší třídy a nabízí vysokou kvalitu materiálů. Vzhledem k ceně se zde kvalita dá očekávat.

Vzhled batohu

IMG_6882Batoh TOP 161 A se mi líbí ještě více než HIT 129, o kterém jsem zde již recenzi psal. Jde o batoh přímo pro notebooky a i přesto vypadá poměrně sportovně.

Zaujme vzhled vnitřních kapes, který trochu připomíná včelí plástve. Bezpečnostní reflexní prvky perfektně odráží v noci světlo od jedoucích aut, ale zároveň nevypadají špatně ve dne.

Vybalení z krabice a první pohled

Kapsa pro notebook – to nejzajímavější

IMG_2623Kapsa pro notebook, která se dá otevřít pouze pokud nemáte batoh na zádech je myslím největší “zbraní” batohu. Kapsu nelze odepnout oproti modelu HIT 129.

Pokud cestujete hromadnou dopravou a chcete mít jistotu, že vám peněženka z batohu nezmizí, tato kapsa je super. Podobný systém zabezpečení jsem u jiného batohu ještě neviděl. Bohužel zapínání zipu u této kapsy není úplně plynulé. Příčinou je buď kapsa na notebook, která končí těsně u zipu nebo poutko, které se často připlete do zapínání. Na videu s rozbalováním batohu je toto dobře vidět.

Vedle hlavní kapsy na notebook je přihrádka pro tablet nebo elektronickou čtečku knih. Do kapsy se ještě může vejít peněženka nebo jiné cennosti, ale prostoru zde moc navíc nenajdete.

Prostřední velká kapsa

IMG_2620

V této kapse je asi nejvíce prostoru. Vejde se sem oblečení, nabíječka na notebook, svačina nebo jiné prostornější věci. Na straně je zip do malé síťové kapsy, kterou můžete vidět na fotografii.

 

 

Přední velká kapsa

IMG_2619V této kapse si můžete rozdělit věci do pěti menších přihrádek. Jedna z nich je opatřena páskem se suchým zipem pro zajištění mobilního telefonu. Využít se dá i prostor mimo přihrádky pro větší věci.

 

 

Dvě malé kapsy vpředu

Do těchto kapes si dávám většinou sluchátka, nabíječku na telefon a podobně. Peněženku bych si sem kvůli kapsářům asi nedal.

IMG_2615 IMG_2616

Boční kapsy na pití

IMG_2617

Oproti modelu HIT 129 došlo ke změně k lepšímu. Láhev zde drží lépe a zdá se mi, že je k dispozici i větší prostor.

 

 

Můžete i do deště

U batohu nechybí ani pláštěnka. Pro její uskladnění jsem našel vhodný prostor na spodní části zad batohu.

IMG_2627 IMG_2625 IMG_2626

Popruhy a záda

IMG_2621

Na obou popruzích jsou reflexní prvky. Žádná malá kapsa na klíče nebo telefon zde není. Je zde ovšem pásek přes hrudník, který usnadní přenos těžších nákladů. Záda batohu jsou pevná a ani po delším nošení nikde nic netlačí.

 

 

Klady

  • Kapsa pro notebook nelze otevřít bez sundání batohu
  • Součástí balení je pláštěnka
  • Reflexní prvky hodně svítí
  • Hezký vzhled vnitřních kapes
  • Příjemný na zádech

Zápory

  • Zip na kapse pro notebook jde někdy špatně otevřít
  • Vyšší cena

Celkově si myslím, že jde o velice povedený batoh, který nejen dobře vypadá, ale je i praktický. Vylepšit by se dalo snad jen již zmíněné zapínání kapsy pro notebook.

Napsat komentář