Poslední zvonění

V posledních dnech jsou v blízkosti středních škol studenti v kostýmech. Pobíhají po ulicích s různými postřiky (ocet nebo parfémy dovážené do ČR před rokem 89) a vybírají peníze od kolemjdoucích. Vybrané peníze studenti nejčastěji propijí na maturitním večírku.

Kolem nechodí jen studenti z nižších ročníků, ale všichni, kteří mají zrovna cestu kolem. Pokud zaplatíte, máte menší šanci, že budete celý den smrdět jako prase. Pokud nezaplatíte, budete celý den smrdět jako prase. Studenti si vás v lepším případě “pouze” označkují lihovou fixou, kterou budete smývat několik dní.

I já mám maturitu a poslední zvonění za sebou. Ptáte se, jestli jsem také vyrazil do ulic otravovat ostatním lidem život? Ne, zůstal jsem doma a udělal si den volna. Pokud s něčím nesouhlasím, nechci se toho účastnit. Navíc si také rád přispím.

Nesnáším tento zvyk. Divím se, že na blogu 1000vecicomeserou.cz není článek o posledním zvonění. Vůně octa, který je cítit z vašeho oblečení už musela nasrat spoustu lidí včetně těch, kteří píšou právě na blog s názvem 1000 věcí, co mě serou.

Ne každý bere s humorem to, že ho studenti zlijí octem. Co se týče vybírání peněz od kolemjdoucích, myslím, že studenti vyberou tak malé částky, že by si celé to vybírání mohli odpustit. Stejně peníze vybírají převážně od ostatních studentů, kteří jsou také bez peněz, jako ti, co vybírají. Peníze jsou od studentů pro jiné studenty. Důvodem vybírání tedy není to, že by studenti neměli dostatek peněz.

Kdyby budoucí maturanti nechali doma všechny postřiky a nežebrali peníze, bylo by docela pěkné sledovat na ulicích všechny ty nápadité kostýmy. Poslední zvonění je přece takové rozloučení se střední školou a ne závod o to, jak moc dokážou znepříjemnit den ostatním lidem.

K sepsání tohoto článku mě inspiroval vztek a také příspěvek na Google+: https://plus.google.com/109874011705313504879/posts/HEs9MDpBPxc. V diskusi jsou někdy docela zajímavé názory a nápady.

Napsat komentář