Pasivní příjem peněz

Ráno se probudit, zkontrolovat kolik peněz jsem přes noc vydělal je skvělá představa. Vydělávat peníze bez práce by určitě chtěl každý. Pro většinu lidí to zní jako pohádka a ani se nezamyslí nad tím, jak by to šlo zařídit. A abyste si neříkali, že tady píšu o něčem, o čem nic nevím, tak já už tímto způsobem vydělávám. Sice to není moc, ale je to dost na to, abych se zamyslel nad tím, jestli by částka, kterou měsíčně pasivně vydělám, nemohla být vyšší. A já věřím, že mohla.

Finanční svoboda

Četl jsem několik knih od Roberta Kiyosakiho a v nich jsem se poprvé dozvěděl o finanční nezávislosti. Hlavní myšlenka je v tom, nepracovat celý život, ale investovat, abyste za nějaký čas mohli přestat s prací a začali si užívat života. Samozřejmě, abyste mohli investovat, musíte nejdřív získat peníze a to se dá jedině prací (pokud nemáte bohaté rodiče). Jenže většina lidí utrácí peníze za věci, které negenerují další zisk. V knihách Roberta Kiyosakiho jsou tyto věci nazývány pasiva.

Nejsou to pasiva, jak jste se o nich možná učili o hodinách účetnictví. Pod pojmem pasiva si v tomto případě představte například televizi, telefon nebo auto. Všechny tyto věci vytáhnou peníze z vaší kapsy a nikdy je nezačnou vracet zpět. Pokud chcete dosáhnout finanční svobody, za tyto věci utrácejte minimálně a peníze raději investujte.

Jak dosáhnout finanční svobody?

Určitě ne prací ve fabrice nebo podnikáním na úrovni živnostníka. Například fotograf nahraje fotografie do fotobank a později už jen může sledovat příchozí platby na svém bankovním účtu.

Pro mě je nejzajímavější získávat peníze prostřednictvím reklamy z webových stránek. Stránky umím vytvářet a v této oblasti se vyznám. Největší výhodou je minimální finanční náročnost. Webové stránky jsou tedy mým hlavním zdrojem pasivních příjmů. Stránku jednou vytvořím a peníze z reklamy vydělávám díky stránkám pořád – i když spím.

MLM naopak nikdy dělat nechci. Znám několik lidí, kteří se tímto způsobem snaží vydělávat peníze a někteří jsou i úspěšní. Toto není  ovšem nic pro mě. Nechci si znepřátelit všechny kolem sebe.

Pasivní příjem z podnikání

Velice náročný způsob a je zde velké riziko.

Jak už jsem psal, nepůjde zde o drobné živnostníky. Ti totiž musí více pracovat, aby získali více peněz. Pasivního příjmu z podnikání můžete dosáhnout pouze z práce jiných lidí. Jak by to mělo vypadat? Vaše firma funguje skvěle i když jste na dovolené. Jako majitel podniku získáváte část zisku a bez práce. Je velice těžké dosáhnout tohoto stavu, ale pokud se to podaří, je pro vás podnikání zdrojem pasivního příjmu.

Pasivní příjem z peněz

Musíte mít obrovské množství peněz.

Pokud máte hodně peněz, můžete je investovat do akcií, obchodovat s nimi na burze a podobně. Z peněz žije každá banka. Tato cesta k finanční svobodě je pro většinu lidí uzavřena. Pro rozjezd musíte mít obrovské množství peněz a to skoro nikdo nemá.

 Pasivní příjem z nemovitostí

Velký počáteční vklad a později starosti s opravami nebo neplatiči.

Poslední možnost, která mě napadá je získávat peníze od lidí, kteří budou bydlet nebo podnikat ve vašich budovách. Budou to také peníze získané bez práce. Problémů zde ovšem vidím hned několik. Ten první a největší problém je samotné získání nemovitostí. Pokud nebudete dědit jako ve známém filmu “Dědictví aneb Kurvahošigutntág” budete se muset k nemovitostem složitě dopracovat. Další problém je opravování budov. Nebude to tedy příjem peněz úplně bez práce. Část peněz budete vkládat zpět na opravy a v dnešní době sehnat řemeslníka není vůbec jednoduché. Bude to ještě o to složitější, když někdo nezaplatí včas nájem a na opravu střechy budete muset sáhnout do vlastních zásob.

Napsat komentář