Ohnuté jablko

Vždy jsem byl příznivcem telefonů s Androidem. Možnost upravit si v telefonu cokoliv, pro mně bylo vždy důležité. Dalším důvodem byla také nízká cena. Říkal jsem si, že iPhone je sice pěkný, ale dávat za něj tolik peněz jako za ojeté auto se mi dříve nechtělo.

Je to už několik měsíců, kdy se můj starý telefon s androidem začal pořád dokola restartovat. Začal jsem shánět náhradu. Mezitím jsem si od kamaráda půjčil jiný telefon, který byl ještě starší, než ten můj původní. Hlavně, že se mi na ten čas z Google kontaktů stáhl celý adresář.

Moje přítelkyně má iPhone. Občas jsem si ho vypůjčil a když jsem viděl, že se dá používat bez jediného zaseknutí, začal jsem nad jablečným telefonem přemýšlet. Prošel jsem si všechny aplikace, které používám a hledal pro ně náhradu na iOS. Většinou jsem náhradu našel.

Volba nakonec padla na iPhone 5S, který se mi vždy vzhledově líbil. Je to sice už starší model, ale to, co potřebuji plní perfektně. Zklamalo mě několik detailů, jako například to, že nejde vypnout zvuk při fotografování, ale jinak je to dobrý telefon.

Rád bych ale vysvětlil nadpis tohoto článku. Četl jsem o problémech iPhonu 6, kdy docházelo k ohýbání telefonů v kapse. Říkal jsem si, že u 5S se mi to stát nemůže.

Počítal jsem s tím, že můj nový iPhone bude fungovat několik let. Říkal jsem si, že  jestli se něco rozbije, bude to displej při pádu nebo tlačítko pro návrat na hlavní plochu, které bude po nějaké době úplně “vytlačítkované”. Nikdy by mě nenapadlo, že se telefon ohne.

Když v Kutné Hoře byla na konci března pouť, s přítelkyní jsme tam vyrazili. Navštívili jsme samozřejmě několik atrakcí a na jedné z nich byla ta ochranná konstrukce, abychom všichni nevypadali na zem, až budeme viset hlavou dolů. Nenapadlo mě, že když mám telefon v kapse, konstrukce bude naražená přímo na tom místě.

Ohnutého telefonu jsem si všiml až za několik hodin doma. Ještě ten den jsme měli cestu do Pardubic a já se tedy stavil v autorizované prodejně iWant, abych zjistil, co se s tím dá dělat. Bylo mi řečeno, že záruka se na toto určitě nevztahuje a jediná možnost je výměna celé té ohnuté části. Cena za výměnu – 7 000 kč.

DSCN9413

Protože jde jen o kus hliníku, raději jsem tedy telefon ohnul zpět vlastními silami. Dnes je na telefonu pouze vidět prasklá část zadního krytu. iPhone samozřejmě normálně funguje a já doufám, že mi ještě bude dlouho sloužit.

1 komentář u „Ohnuté jablko“

  1. Mám iPad 2 a teda po těch letech používání už se docela trhá. Možná jsem tam měl nechat verzi iOS v nějaké pralesní verzi, ale už je pozdě. Mám pocit, že zpomalení se děje na všech systémech. Svoji malou Z1 od Sony mám tak rok a půl a zatím si nemůžu stěžovat.

    Odpovědět

Napsat komentář