Noviny zdarma – dnes už žádný zázrak

Každé ráno mi spolu s jízdenkou na vlak prodavačka podá noviny Metro. Nevím, jestli je to nekvalitním obsahem těchto novin, nebo tím, že si vše raději přečtu na internetu, ale Metro mě nebaví ani zadarmo. Tyto noviny jsou samozřejmě financovány z reklam. Reklam je v novinách opravdu hodně. Někdy dokonce není vidět ani hlavní strana protože je před ní ještě jeden reklamní list.

Někdy jsou noviny na nádraží volně k rozebrání a skoro nikdo si je nebere. Lidé o ně nemají zájem. Prodavačka tedy musí noviny přiložit (vnutit) k lístku, aby si je někdo odnášel. Nevím, kolik rozdaných novin si lidé opravdu přečtou. Myslím, že velká část novin, které nikdo ani neotevřel končí v odpadkovém koši. Ať žije ekologie. METRO Česká republika, a.s, o sobě píše: Deník Metro dnes představuje největší mezinárodní a nejrychleji rostoucí noviny světa. Pokud by odečetly počet výtisků, které nikdo ani nečetl, možná by svůj názor na nejrychleji rostoucí noviny změnili.

Před příchodem internetu muselo být skvělé dostat jen tak noviny. V dnešní době jsou informace zdarma běžnou záležitostí. Ve vlaku nebo v čekárně u doktora nemůžeme číst články na internetu. V takovém případě raději sáhnu po časopisu nebo knížce. Noviny zdarma? Díky, nechci.

Napsat komentář