Nespokojenost lidem prospívá

Spokojení lidé jsou šťastní, ale spokojenost není stav, který by pro ně byl přínosný. Spokojený člověk nemá potřebu podnikat kroky, které ho posunou dál. Jeho současná situace mu stačí a nemá potřebu něco měnit. Například student, který si maturitu určil jako hlavní a konečný cíl, už na vysokou školu půjde jen těžko. Má radost z toho, že má maturitu a v dané chvíli mu maturita stačí. Zaslepen radostí z úspěchu se na tomto bodě zastaví. Jednoduše usne na vavřínech.

Naopak člověk, který není s ničím spokojený, se bude vždy snažit něco vylepšovat. Myslím, že díky nespokojeným lidem dnes nežijeme v jeskyních.

To, že je někdo nespokojený ještě nutně neznamená, že bude úspěšnější, než spokojený člověk. Většina firem se snaží, aby jejich zaměstnanci byli spokojení. Zároveň ale firmy nabízí za dobře odvedenou práci odměny navíc. Zajištění spokojenosti ve firmě je vlastně motivace pro nově příchozí zaměstnance.

Na jaké straně se tedy vyplatí stát? Na straně spokojených nebo nespokojených? Vyplatí se užívat si života a vážit si všedních věcí? Nebo je lepší se celý život hnát za vyššími cíly a promarnit tak třeba celý život? Rozhodnutí je na každém z nás.

2 komentáře u „Nespokojenost lidem prospívá“

  1. … a proto nekoukám na zprávy xD. Rozhodně je lepší pozitivní myšlení. Každý má občas trable nebo jeho přátelé a celý život je pořád co řešit a proto nemá smysl se zamýšlet nad tím, jaké problémy má někdo támle přes 1000 kilometrů.

    Každý tu k něčemu je a něco dělá. Je třeba si najít koníčky, které tě naplní a někoho s kým ti je dobře. O ničem jiném to není :).

    Odpovědět

Napsat komentář