Moje mana – jídlo jako z Matrixu

Před několika lety jsem narazil na zajímavý projekt. Viděl jsem video, ve kterém zakladatel projektu představoval nový produkt s názvem Soylent. Na první pohled se zdálo, že jde přesně o tu šedivou kaši, kterou jedli ve filmu Matrix. Vzhled futuristické stravy nevypadá moc dobře, ale z praktického hlediska mě Soylent zaujal. 

Zhruba po třech letech se na českém trhu objevil produkt s názvem Moje mana. A tak stejně jako Tomáš Čupr převzal nápad Gruponu, si vypůjčili čtyři Češi v čele s Jakubem Krejčíkem nápad Soylentu. 

Nápoj, který dodá tělu vše, co potřebuje

dscn0057Projekt Moje mana je mi sympatický a tak jsem přítelkyni pořídil sadu pro začínající jedlíky. Jako každý balíček, který dorazí poštou i tento radostně rozsápala. 

Balení je rozděleno do dvou krabic. V jedné je odměrka a láhev. V té druhé najdete sáčky s práškem a lahvičky s olejem. Vybrat si můžete malé, střední nebo velké balení. Od 35 do 140 jídel.

Pro začátečníky vychází jedno jídlo na téměř 50 Kč. Cenově je tedy srovnatelné s jídlem, které si doma uvaříte. A chuťově? To už je věc jiná.

dscn0066

Takto vypadá obsah obou krabic.

Jak mana chutná?

Chutná mana dobře? Mně chutnala. Chuť bych přirovnal k sojovému mléku, ve kterém je nasypaná mouka. Neumím ani říct, jestli je mana sladká nebo slaná. Chutná tak nějak neutrálně. Toho se dá využít tak, že si do nápoje můžete rozmixovat ovoce. Umím si představit, že například banán by chuť hodně vylepšil, ale ještě jsem to nezkoušel.

Mana dokáže plně nahradit veškerou stravu. Nechtěl bych ale pít jen manu. Při pití many nějak chybí to potěšení z jídla. Myslím, že nejčastěji budou lidé manu používat pro doplnění jídelníčku. Místo chleba s paštikou si v práci dají manu. Těch, kteří by po čase fungovali jen na maně asi bude minimum.

Láhev

dscn0079Láhev, kterou dostanete v balíčku pro začátečníky má 900 ml. Proč zrovna 900 ml? Jedno hlavní jídlo má 300 ml. Můžete si tedy ráno udělat plnou láhev a v batohu si nesete snídani, oběd i večeři. V recenzích jsem četl, že se do láhve nevejde dodávaná odměrka a prášek se pak sype všude kolem. Myslím, že tento problém už firma vyřešila. Jak můžete vidět na fotografii, odměrka hrdlem láhve projde.

Láhev je možné samostatně přidat k objednávce za 500 Kč, což se mi zdá jako hodně přepálená cena. Při nákupu balíčku pro začátečníky připlatíte jen 300 Kč a za tyto tři stovky dostanete láhev i s odměrkou. Nedává mi tedy vůbec smysl, proč by někdo kupoval za 500 Kč jen láhev.

Odměrka

Nerezová odměrka je v kvalitním provedení. Na spodní straně je logo. Samostatně si můžete odměrku objednat za 160 Kč. Odměrka je pěkná a myslím, že se občas v kuchyni použije i na něco jiného.

dscn0087 dscn0086

Dokáže mana zahnat hlad?

dscn0089Když jsem si namíchal plnou dávku, která odpovídá normálnímu jídlu, měl jsem co dělat, abych to celé vypil. Hlad jsem na další 4 hodiny neměl. Vůbec mi nebylo těžko, jako kdybych si dal nějaký řízek nebo něco podobného. V tom vidím další přínos many. Ihned po obědě můžete pokračovat v práci nebo jiných aktivitách. Po klasickém obědě by se člověk nejradši viděl na pohodlném gauči.

Jaký je váš názor na manu? Umíte si představit, že by jednou nahradila kompletně váš jídelníček?

2 komentáře u „Moje mana – jídlo jako z Matrixu“

  1. No, popravdě, než bych pozřel nějakou mrtvou anonymní nevzhlednou nechutnou syntetickou břečku, tak mnohem raději se celá rodina již řadu let stravujeme vegetariánsky s postupným plynulým přechodem k vitariánství, tedy živé stravě, plné biologicky aktivních látek.
    Děkuji, MANA určitě NE.
    Mirek-777

    Odpovědět
  2. za mě to je super nápad, lidi dneska jí hrozné věci, samé maso a potraviny bez živin, takže nám toho hodně chybí. Navíc, když člověk opravdu nestíhá je fajn mít po ruce něco co nejen zažene hlad. Já to určitě vyzkouším, díky za tip

    Odpovědět

Napsat komentář