LEDky

porovnani-uspor-u-typu-zarovek-1Poslední dobou se čím dál tím více mluví o LED žárovkách. Lidé slyší na velké úspory za elektrickou energii a LED žárovky začínají nakupovat více než kdy dřív. Já jsem se poprvé dostal k takové žárovce asi před dvěma lety. Hned jsem si LED technologii zamiloval. Představa, že osvětlení pro pokoj o spotřebě 160 W dokáže nahradit LED osvětlení se spotřebou 24 W je skvělá. Životnost žárovek by se měla pohybovat kolem 10 let a více. Můžete si být jistí, že počáteční investice se určitě vrátí.

Dostat se na trh ve větším měřítku pomohl LED žárovkám zákaz prodeje klasických žárovek, o kterém každý z vás určitě slyšel nebo četl. Nahradit je měly úsporné žárovky. Na úsporky si každý stěžoval, protože byly drahé a navíc chvíli trvalo než se plně rozsvítily. Použít takovou žárovku na chodbu, kde se chystáte jen projít bylo absolutně neefektivní. LED žárovky jsou sice také relativně drahé, ale rozsvítí se okamžitě a spotřebu mají ještě o řád nižší než úsporné žárovky.

Nejen do lustru

Nízká spotřeba nahrává ledkám pro použití do mobilní zařízení od svítilen až po displeje u notebooků. Baterie přenosné elektroniky vydrží s LED podsvícením o několik desítek minut déle. O tom rádi uslyší lidé, kteří používají elektroniku na cestách. Vývoj baterií totiž několik let stagnuje.

Objevily se i LED pásky, které se v interiérech skvěle hodí jako dekorace. Já vyzkoušel u přítelkyně LED pásku umístit na spodní část postele a také na zrcadlo. Výsledek můžete posoudit z fotografií sami.

IMG-20130829-00033 1425314_758471937499574_1733267084_o DSCF9877

Závěrem bych chtěl napsat toto: Přestaňte nakupovat staré žárovky známé také jako “tepelné koule” a investujte do LED technologie. Vyplatí se to. Nenakupujte je  v supermarketech. Tam na kvalitní žárovky většinou nenarazíte. 

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit eshop itlevne.cz. Nakoupil jsem tady už spoustu žárovek a vždy jsem byl spokojený.

Článek na podobné téma: Jak dobře vybrat LED žárovku

2 komentáře u „LEDky“

Napsat komentář