Kreativita

Každý umělec do svého výtvoru vkládá své osobní pocity a momentální nálady. Pokud má malíř z nějakého důvodu špatnou náladu, je pro něj těžké namalovat obraz, ze kterého bude vyzařovat pozitivní energie. Na vytváření podobných věcí musí být ta správná nálada a také kreativní chvilka. Myslím, že každý může kreativně přemýšlet. Jde hlavně o správné využití těchto momentů.

Když píšu článek nebo vytvářím design pro nějakou stránku, chvíle pro tvorbu musí přijít sama. Můžu se sice přinutit začít něco tvořit ve chvíli, kdy na to nebudu mít náladu, nebo kdy nebudu mít rozsvícenou kontrolku kreativního myšlení. Potom to ale taky je vidět. Text se nedá číst a design webu, který jsem vytvářel několik hodin je hnusný.

Na následujícím videu je několik možností, jak jít kreativitě naproti. Ještě předtím, než jsem viděl toto video jsem využíval několik způsobů. Nejvíce mi pomáhá dělat si při práci často krátké přestávky. Stačí minuta volna každých třicet minut a hned můžu s fresh mozkem pracovat dál. Pouštět si hudbu při práci už beru jako samozřejmost.

Video česky: http://www.videacesky.cz/navody-cheaty-pokusy/29-zpusobu-jak-zustat-kreativni

Sprcha je nejlepší místo pro inspirace a kreativní nápady. Možná jste o tom slyšeli, nebo se vám to dokonce stává. (Mě tedy ne. Nápady mám spíš těsně před tím, než usnu.) Při sprchování máte skvělý nápad a než se dostanete k papíru a tužce, zapomenete, co jste vlastně chtěli zapsat. Tomu se snaží předcházet voděodolný zápisník do sprchy. Aqua notes si můžete koupit na webu www.myaquanotes.com.

Napsat komentář