Kdo má mnoho, žádá si ještě víc

Citát „kdo má mnoho, žádá si ještě víc“ si nemusíme vykládat jen tak, že když je někdo bohatý, tak je chamtivý a snaží se nahrabat si co nejvíce. Tento citát v sobě ukrývá mnohem více.

Bohatí, chudí, staří a mladí. Všichni mají svá přání. Jejich přání se postupem času mění a odvíjí se od jejich věku a dostupných financí.  V praxi to vypadá tak, že malé dítě může nejvíce toužit po nové panence a o 10 let později jeho přání bude mobilní telefon. Staří lidé jsou většinou nejskromnější ze všech věkových skupin a stačí jim jen klid a uznání.

Ze tří pomyslných skupin: Chudých, středních a bohatých bych se zařadil do střední skupiny. Přijdu tedy do styku s chudými i bohatými a rozdíly se dají snadno pozorovat.

Chudí lidé si často váží maličkostí a na věci, které jim patří, si museli poctivě vydělat peníze. Jejich přání jsou menšího rozsahu, ale to nepovažuji za kladnou věc. Když má totiž člověk přání a cíle menšího rozsahu, znamená to, že v životě budou méně průbojní a pokud dosáhnou cíle, budou spokojeni. V okamžiku dosažení svého cíle už se nepokusí dosahovat výš, protože budou spokojeni s málem. Dosáhnout něčeho většího se jim často nepovede, protože nebudou mít dostatečnou sebedůvěru.

Naopak bohatí lidé jsou zvyklí na luxus a pohodlí. Většinu věcí, které jim patří, od někoho dostali, nebo je získali velice snadno. Z toho vyplívá, že si ničeho neváží a vždy, když něco získají nebo něčeho dosáhnou, si okamžitě stanoví nové cíle a derou se kupředu. Je velkou výhodou chtít stále víc a víc. Takoví lidé mají často dobré pracovní místo, protože se svojí dravostí dostali před ty, kterým stačí málo. Nevýhody se objeví až ve chvíli, kdy bohatý člověk o své peníze přijde a je nucen se uskromnit.

Středně bohatých lidí je podle mého názoru nejvíce a mezi jejich největší výhodu patří nadhled nad všemi třemi skupinami. Nejsou zaslepeni velkým bohatstvím ani si nestanoví nízké cíle, protože by si nevěřili. Jak se říká: Zlatá střední cesta.

Posuďte sami, do které skupiny byste se zařadili a popřemýšlejte o tom, jak byste mohli změnit své chování, abyste se v životě neztratili.

Tento citát je podle mého názoru o tom, že při správném nastavení výšky cílů můžeme dosáhnout maxima. A pokud někdo říká, že jde jen o bohaté, kterým nestačí to, co mají a chtějí ještě víc, je to jen závist. Jsou prostě bohatí, tak jim to neberme. Zaměřme se více na sebe a snažme si nastavit své cíle, co nejoptimálněji s ohledem na vlastní postavení.

Tato práce byla mojí učitelkou češtiny ohodnocena jako jedna z mých nejlepších slohových prací. Okopíroval jsem originální text a proto obsahuje chyby. Výsledné známky byly 2-/1- (Gramatika/Děj)

Napsat komentář