Jak jsem se dostal omylem na Konopiště

Nejsem někdo, kdo rád chodí po památkách a všechno kolem fotí. Tuto neděli jsem však udělal výjimku. I když to nebylo plánované, navštívil jsem s přítelkyní a svojí mámou zámek Konopiště u Benešova. Celé to začalo před měsícem. Dostal jsem k svátku dárkový poukaz na vyhlídkový let vrtulníkem. Let se měl uskutečnit v neděli 17. dubna 2011.

Předem jsem se ještě domluvil s kamarádem, aby mi půjčil zrcadlovku. Chtěl jsem mít opravdu kvalitní fotky. Cestou jsme se tedy ještě zastavili pro foťák.

Po hodinové cestě jsme dorazili do malé vesnice, kde se mělo startovat. Začali jsme hledat hangár s vrtulníkem. Neúspěšně. Na dárkovém poukazu byla tři telefonní čísla. První dva telefony byly vypnuty a na posledním čísle se ozval jen automat, který sděloval nedostupnost o víkendech. Zeptali jsme se místních obyvatel a zjistili jsme, kde bydlí provozovatel vyhlídkových letů. Nikdo samozřejmě neotevřel. Všechno začínalo vypadat podezřele, a jak jsme tak bloudili vesnicí, narazili jsme na policejní hlídku. Při té příležitosti jsme se zeptali policistů a ti nám alespoň řekli, kde najít hangár. Kolem jsme projeli asi třikrát, ale z venku nejde hangár rozpoznat od obyčejných skladů. U hangáru jsme také nikoho neviděli. Už jsme byli na odjezdu, když v tom se na poslední chvíli u hangáru někdo objevil. Tou dobou dorazil další člověk, který také čekal na vyhlídkový let. U hangáru byl nějaký dělník, který nám dal soukromé telefonní číslo na provozovatele vyhlídkových letů. Na toto číslo už se zavolat dalo. Dozvěděli jsme se, že na dnešní den není žádný let zarezervován. Stala se prý chyba někde u rezervací. Přibližně za měsíc máme přijet znovu a let nám bude jako odškodné za zbytečnou cestu prodloužen.

Nechtěli jsme jen tak jet domů a tak jsme se ještě zastavili na nedalekém zámku Konopiště. Měli jsme radost alespoň z procházky za pěkného počasí. Za normálních okolností bychom na Konopiště nejeli.

Zobrazit 39 fotek z Konopiště

Jsem zvědav, jestli pan provozovatel dodrží slovo a nebude jen událost do nekonečna odkládat. Co si o tom myslíte vy? Myslíte, že se jedná o někoho, kdo chce jen oddálit termín?

Na závěr ještě dodám, že poukaz byl zakoupen na jednom ze slevových serverů se kterými se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Pokud to podobně dopadá s ostatními službami a produkty zakoupenými s výraznou slevou tak důvěra lidí postupně opadne a slevovým serverům brzo odzvoní.

1 komentář u „Jak jsem se dostal omylem na Konopiště“

Napsat komentář