Časopis JOY

Dnes se mi dostal do ruky časopis, který mi připomněl videoklip od Britney Spears k písničce Hold It Against Me. Časopis je stejně tak plný reklamy jako tento videoklip. Britney několikrát na kameru jasně ukazuje značkové parfémy, fotoaparáty, make-up nebo monitory od Sony. První polovina videoklipu tak vypadá jako přehlídka produktů, ke kterým Britney zpívá. Ta druhá už vypadá jako každý druhý videoklip.

Časopis Joy, který mám na stole, obsahuje 25 stran reklamy z celkových 130 a zbývající obsah se věnuje převážně dámskému oblečení. Většina z  produktů je opatřena cenovkou. Časopis mi připomíná katalog oblečení nebo reklamní leták, který dostáváme všichni do svých poštovních schránek zdarma. Místo zlevněné šunky nebo brambor si v časopise prohlížíme předražené oblečení.

Časopis obsahuje 4 strany horoskopů, na které mám stejný názor jako Sheldon ze seriálu The big bang theory. :-) V Joy nacházím jen mizivou část článků. Články se věnují převážně celebritám ze zámoří. Zjistit můžeme, kdo chodí běhat, kam jezdí na dovolenou, jestli má psa a podobně. Zajímalo by mě, jestli jsou tyto informace pro někoho důležité a baví ho číst takové články.

Časopis je z lesklého papíru, na kterém jsou barvy jasnější a lesk navíc vyjadřuje kvalitu a luxus. Tento druh papíru používal mezi prvními Larry Flynt pro svůj časopis Hustler okolo roku 1970. Lesklý papír vypadá opravdu velice lákavě!

Závěr

Joy vypadá lákavě. Nádherné fotografie vyretušovaných modelek, krásný lesklý papír a obsah? Jedná se o časopis pro ženy, ale za předpokladu, že bych byl žena, bych své peníze za reklamní leták s pár články neutratil. Srovnatelné i lepší články pro ženy jsou na internetu. Jsou zdarma, někdy i bez reklam. Je pravda, že tahat notebook na pláž  je velice nepraktické, ale Joy bych si k vodě nevybral. Zajímal by mě názor žen, na které je tento časopis cílen.

Zajímavosti o Joy:

tyto informace jsou vypočítány ze srpnového čísla časopisu, který jsem mimochodem dostal do ruky 19. července.  Myslel jsem, že když jde o srpnové číslo, můžu ho pořídit od 1. srpna. Není se pak čemu divit, že si můžu přečíst článek “Rozloučení s létem!” ve kterém se dozvím, že pomalu, ale jistě končí doba letního volna a my se vracíme do pracovního nasazení. Teď? Vždyť ještě není ani polovina prázdnin!

 • 39,99kč zaplatíme za časopis v ČR
 • 46,28 zaplatí za časopis na Slovensku (přepočítáno z €)
 • V ČR nás 1 stránka časopisu stojí 0,307kč
 • Na Slovensku stojí 1 stránka 0,356kč
 • 32% časopisu je jasná reklama. To odpovídá 25 stranám z celkových 130. (nejsou započítány reklamní články)
 • V posledních 33 vydáních časopisu bylo na 29 z nich na titulní straně slovo sex (tato scénka ze simpsonů jen vysvětluje časté používání tohoto slova na titulní straně)

5 komentářů u „Časopis JOY“

 1. Takže zaprvé k tomu sprnovému číslu které je vydáno v červenci.Je to úplně normální věc,stačí se podívat na mnoho jiných časopisů.To,že u oblečení,parfému a čehokoliv jiného jsou cenovky a názvy obchodů je přece proto,aby si čtenáři(převážně čtenářky) mohly danou věc koupit.Je to módní časopis a módní inspirace.Nemyslíš si,že by to vypadalo blbě,kdyb tam byly jenom obrázky a u toho by nebyla značka?:D..A Každý inzerát v časopisu je výdělek pro časopis,to prostě musíš překousnout.A jak už jsem psala,je to časopis pro čtenářky(resp.ženy),což znamená,že vy muži nemůžete pochopit,že ženy tohle baví.Neříkám ovšem,že to baví každou ženu;).A k horoskopu?haha.Horoskop je skoro v každém časopisu (pokud nepočítám nějaké dětské časopisy,a nebo nějaká ,,vědátorské”,takže nechápu,čemu se divíte;)

  Odpovědět
 2. Ahoj Tomáši, moc jsem se pobavila. Máš naprostou pravdu, je to samá reklama, ale kdybys chtěl, tak ti vysvětlím, proč ho kupuji. :-)

  Odpovědět
 3. Ahoj Tome, nezlob se na mě, ale za a) divíš se věcem, které jsou v každém ženském lifestylovém časopisu za b) proč řešíš časopis pro holky? Já si třeba kupuju Maxim pro chlapy a jsou v něm vždy ceny u oblečení, vždy inzerce atd. 3) V dnešní době je množství inzerce pro zasvěcené lidi z branže (což nejsi evidentně ty), znamením toho, že do časopisu klienti vkládají peníze, což znamená, že inzertní klienti znají čísla prodejů a čtenosti a rozhodli se právě pro tento magazín. 4) Tento papír je normální a běžný..proč ta vygooglovaná historie s Hustlerem, aby ses předvedl? No, suma sumárum…tvůj názor v tém blogu je tvoje věc, ale pobavil jsi mě. Příště, až budeš chtít něco veřejně proprat, pročti si toho víc, abys nemusel používat neodborné obraty jako “cenovky u oblečení” a neztrapňuj se, prosím, s datumy vydání. Všechny lifestylové časpisy vychází dříve a jsou až na další měsíc, jsou totiž vždy o krok napřed!. A nezapomeň:časopisy žijí z inzerce a prodejů! A články pro ženy na internetu jsou sice bez reklam, ale většinou o ničem!

  Odpovědět
  • Ahoj, historii hustleru jsem negooglil, abych se předvedl. Tuto informaci jsem se dozvěděl z filmu Lid vs Larry Flynt. A jistě DNES je tento papír již normální a používá ho většina časopisů.

   Zajímalo by mě, jaký je odborný obrat pro “cenovky u oblečení”. Můžeš mi prosím napsat, jaký odborný obrat by jsi použila ty?

   Co se týče data vydání časopisů. To, že něco dělají všichni neznamená, že je to dobře a podle zdravého selského rozumu mi stále nějak uchází, proč se snaží být časopis o krok napřed tak, že vydá časopis uprostřed měsíce.

   A proč řeším časopis pro holky? Až se mi dostane do ruky časopis pro muže, který mi příjde stejně stupidní jako tento, určitě o něm také napíšu.

   Články na internetu jsou o ničem? Záleží na tom, na jakém serveru si články čteš. Najít se dá spousta obsahově zajímavých serverů. Články jsou navíc obohaceny diskusí čtenářů a článkům to tak dodává větší zajímavost.

Napsat komentář