Byl jsem na přednášce o blogování

Asi před měsícem jsem na Facebooku narazil na odkaz “Better Blogging: Vtipně a výstižně!”. Podíval jsem se, o co jde, protože mě zajímá skoro všechno o blogování. Zjistil jsem, že jde o kurz, kde se naučím lépe psát blog a poznám několik lidí, kteří se zajímají o podobné věci jako já. Zaujalo mě hlavně to, že lektorem je moje oblíbená blogerka Lucka, která přispívá na svůj web www.zivotpodlelucie.com.

Viděl jsem, že jsou v kurzu poslední dvě volná místa. Hned jsem proto napsal své přítelkyni, jestli by si se mnou nechtěla udělat výlet do Prahy. Souhlasila. Ještě ten den večer jsem se s ní na kurz přihlásil.

Tomáš Rak

Včera hned po škole začal náš výlet do Prahy. Cestou jsem se s přítelkyní zastavil ještě u McDonald´s. Okurka v cheeseburgeru nechyběla. Když nad tím tak přemýšlím, téměř při každé návštěvě Prahy se zastavíme na “číze”. Vím, že to není zdravé, ale co už.

Na kurz jsem se samozřejmě těšil, ale zároveň jsem nevěděl, co mě čeká a to nemám rád. S přítelkyní jsme dorazili mezi prvními, takže jsme ještě s Luckou prohodili nesměle pár slov. Viděli jsme se poprvé a zároveň jsme se všichni díky blogování dobře znali. Zvláštní pocit.

Přednáška nebyla o copywritingu jak si jeden z účastníků myslel ani o tom, jak mít vysokou návštěvnost stránek. S tím jsem do toho šel. Nicméně o tom, jak zvyšovat návštěvnost webu toho vím spoustu. Myslím si, že Better Blogging: Vtipně a výstižně byl kurz, který přinese spíš inspiraci a radost ze psaní. Po kurzu jsem měl velkou chuť jít hned něco napsat. Přesně to jsem potřeboval.

Na konci přednášky jsme si ještě všichni přátelsky povídali. Vyměnili jsme si názory a zkušenosti s blogováním. Tuto část považuji za velice přínosnou. V mém okolí není téměř nikdo, s kým bych si mohl povídat o blogování. Najednou jsem byl v místnosti, kde bylo 10 lidí a všichni byli připraveni si o blogování poklábosit.

Jak je to s odkrýváním soukromí?

Mimo jiné jsem se zeptal ostatních, jaký mají názor na odkrývání soukromí protože většina blogerů své soukromí někdy odhalí. Přečetl jsem spoustu informací o zneužívání dat na internetu, takže mám možná díky tomu přehnaný strach ze zveřejňování některých údajů. Toto téma mi už dříve vrtalo hlavou, takže o tom na mém blogu najdete jeden článek. Na kurzu se všichni shodli, že je důležité psát své osobní příběhy, protože takové články jsou jednoduše zábavnější. Na druhou stranu se se zveřejňováním informací musí opatrně. Každý z nás je pánem svého blogu a určuje, co tam bude.

Jistě, že nebudu na internet psát číslo kreditní karty, ale dám vám příklad. Není to ani měsíc, co mi ukradli ze sklepa kolo. Samozřejmě mě napadlo, že si někdo na internetu mohl přečíst tento můj článek a následně se možná vydal mě navštívit. Ano, je to nepravděpodobné. Ale je to možné. Nad tím jsem uvažoval cestou domů zatímco moje přítelkyně spokojeně usnula.

2 komentáře u „Byl jsem na přednášce o blogování“

Napsat komentář