Blogů o kosmetice a počítačích je už dost

Když čtu články českých blogerů, setkávám se s tím, že první polovina píše o elektronice a druhá o kosmetice. O elektronice blogeři a o kosmetice blogerky. Všude jsou samé recenze na výrobky a bohužel se mezi nimi málo objevují zážitky ze života nebo něco podobného.

Sám jsem také na tomto blogu vydával texty o počítačích, ale poslední dobou píšu spíše články s názory, postřehy nebo se zmíním o nějaké zajímavosti ze života. Myslím, že přesně takové články na osobní blog patří. Návštěvníci osobního blogu očekávají, že si budou moci přečíst články s informacemi o autorovi obohacené třeba o vlastní fotografie.

Kosmetika

Na články o počítačích a elektronice jsem si založil zvlášť stránku geekblog.cz. Na “gíkblog” mám v plánu psát články o IT s občasným obohacením o můj názor na danou věc. Právě tím mým názorem se chci odlišit od ostatních serverů s počítačovou tématikou. Pokud chcete, aby si vás někdo všiml je u blogování stejně jako u každé jiné činnosti důležité odlišovat se od ostatních.

Proč zrovna počítače a kosmetika?

Lidé, kteří si umí založit blog na vlastní doméně se většinou zajímají o počítače. Mezi takové bych se mohl zařadit právě já. Jakmile se nějaký počítačový nadšenec učí tvořit webové stránky nemůže přehlédnout blogovací systémy jako je WordPress, Joomla a podobně. Tyto blogovací systémy mohou totiž velice usnadnit práci. Když jsem se učil dělat webové stránky, začínal jsem s úpravami svého blogu. Čím víc jsem toho o WordPressu a počítačích věděl, tím více jsem o tom psal protože mě to bavilo. Ale baví čtenáře číst takové články? Myslím, že osobní zápisky jsou pro čtenáře zábavnější.

Jednodušší řešení pro provozování blogu využívají převážně mladé dívky. U nás v České republice je velice známá služba blog.cz o které jsem již dříve psal článek. Nedá se říci, že by každý blog o kosmetice začínal nebo běžel na službě blog.cz, ale většina z nich mají s blog.cz něco společného. Každá dívka dnes ví něco o kosmetice a není moc nákladné si občas nějaký výrobek na otestování pořídit. Proč si tedy nezaložit blog o kosmetice a nezačít o tom psát?

Myslím si, že blogů o kosmetice a počítačích je už dost. Začněte psát o sobě a já stejně jako ostatní lidé budeme vaše články s radostí číst.

1 komentář u „Blogů o kosmetice a počítačích je už dost“

  1. pěkný článek,
    já osobně píšu u všem co mi přijde zajímavý. Myslím že blog není o tom zda se vyhradím jen na určitý styl. Svůj styl si totiž vytváří každý bloger sám. Já píšu o počítačích o pěkných místech ale i o geocachingu. Vše co mi přijde alespoň trochu zajímavé popisuji. Návštěvnost mích stránek neklesá i díky různorodému obsahu. Ne všichni hledají návod a ne všichni zase chtějí číst o trablech s autem které jsem za poslední dobu měl. Myslím že různorodost ale přitom osobité podání jsou tím hlavním co dělá každý blog originálem.

    Odpovědět

Napsat komentář