Blog.cz – vietnamská kvalita

Při návštěvě publikačního systému blog.cz se hned pod logem objeví počítadlo vytvořených blogů a publikovaných článků. Tato dvě čísla jsou to jediné, čím je blog.cz zajímavý.

Na serveru blog.cz se stejně tak, jako na vietnamské tržnici nachází kopie a nekvalitní produkty. Těmi produkty jsou v tomto případě články. Přes 32 000 000 článků je sice krásné číslo, ale skrývají se za ním články, které rozhodně nestojí za přečtení. Vietnamské tržnice si své zákazníky přitáhnou hlavně díky nízkým cenám. Články na internetu jsou všude zdarma. Co tedy přinutí čtenáře k návštěvě těchto vietnamských tržnic s články? Zabloudí tam přes 60 000 návštěvníků denně. Nechápu to.

Bohužel se blog.cz stal jakýmsi měřítkem a když se někdo dozví, že mám svůj osobní blog, představí si stránku plnou článků podobných těm na blog.cz. A nejde jen o články. Grafické zpracování většiny blogísků na blog.cz je příšerné.

Na blog.cz jsou běžné

 • krádeže ilustračních fotografií
 • kopírování textů
 • vytváření nekvalitních textů s obrovským množstvím gramatických chyb

“Blog.cz porušuje autorská práva mnoha serverů. Divím se, že ještě tento server ještě nikdo nežaloval.”

Chápu, že není v silách administrátorů dohlížet na všechno, ale když klepnete v patičce na kontakt a první, co se objeví je formulář na ohlášení kradených textů, něco asi nebude v pořádku. Tento formulář by byl na místě, kdyby na ohlášení někdo včas reagoval. Na smazání kradeného obsahu si počkáte až 30 dní. Někdy se nápravy ani odpovědi nedočkáte vůbec.

7 komentářů u „Blog.cz – vietnamská kvalita“

 1. Ahoj, tento článek mě velmi zaujal a vážně by mě nikdy nenapadlo blog.cz přirovnám k vietnamským tržnicím. I když máš pravdu…
  Ovšem musím se přiznat, že jsem si tam sama blog nedávno založila.
  Ale je pravda, že nekopíruji a snažím se psát aspon trošku “normálně” i když svým vlastním způsobem :)

  Odpovědět
 2. to je pravda a súhlasím s tým. Ale väčšina blogerov nemá finančné zdroje na vlastnú stránku. Je nejaká stránka “na úrovni” ktorá je zadarmo a jednoduchá na používanie ?

  Odpovědět
  • No to je pravda ale ja som im moc nepochopila a blog.cz aj keď nieje vôbec jeden z kvalitných má veľmy jednoduchý spôsob písania článkov a preto to mám rada :))

  • Pokud někdo nepochopí jak se pohybovat v administraci wordpressu, patří na blog.cz. :)

Napsat komentář