7 rad pro blogování

Je to přesně rok, co jsem začal s blogováním. Rok sice není moc dlouhá doba ale nějaké zkušenosti jsem pochytil. Pokusím se sepsat seznam nejdůležitějších věcí, kterých by se měl držet každý kvalitní bloger.

Pomocí těchto rad docílíte vyšší návštěvnosti, většího počtu komentářů a získáte pravidelné čtenáře.

1. Sledování návštěvníků

Je velice důležité znát své návštěvníky. Sledování návštěvníků je základem pro SEO (Search Engine Optimalization). SEO je čím dál tím žádanější. Poslední dobou čím dál, tím více lidí tuší, co to SEO vůbec je.  Nejlepší nástroj, na sledování náštěvníků je google analytics. Zjistíte, kolik návštěvníku denně si prohlíží vaše články, který článek je nejčtenější, z jakých stránek se návštěvníci dostávají na váš blog a plno dalších užitečných věcí. Mimo google analytics používám plugin pro wordpress WassUP.

2. design a obsah blogu

V několika knihách o tvorbě www stránek jsem četl o pravidlu 10 vteřin. Pokud návštěvníka nic na blogu nezaujme do 10 vteřin, odejde. Toto se netýká jen designu ale i toho, jestli návštěvník najde to, co hledal. Proto se snažte název článku co nejvíce přiblížit obsahu a design blogu přizpůsobit tak, aby se líbil většině (ne jen vám).

3. Kontrola provopisu a překlepů

Kontrolujte po sobě články ještě předtím, než je publikujete! Snažte se také vyvarovat bezobsažným větám. Jedna moje učitelka na střední škole používala bezobsažné věty často a vím, jak mi to vadilo.

4. Komunikace s návštěvníky

Odepisujte na komentáře a emaily návštěvníků. Když projevíte zájem o čtenáře, rádi se k vám vrátí.

5. papír a tužka

Všude s sebou noste papír a tužku na zapisování nápadů. Nespoléhejte na to, že si myšlenku zapamatujete. Nešetřte papírem! Je ho snad dost! I ta nejblbější myšlenka se může vyvinout v dobrý nápad. Zapisujte, zapisujte, zapisujte!

6. Komentujte cizí blogy

Komentováním cizích blogů se vaše jméno dostane do podvědomí jiných lidí a možná přilákáte další návštěvníky. Také u každého komentáře máte možnost připojit odkaz na váš blog.

7. Výměna odkazů

Tím, že bude váš odkaz na cizím blogu si zajistíte vyšší PageRank a to bude znamenat další nové návštěvníky. Také můžete získat nové návštěvníky tak, že si na vás na cizím blogu kliknou lidé, kteří pročítají blogy a váš blog ještě neznají.

Napsat komentář