21. prosince 2012 konec světa?

Život na Zemi se ke svému vyhubení přiblížil už nejméně pětkrát. Bude rok 2012 poslední? Na toto téma se diskutuje čím dál více. Existují už i webové stránky nebo filmy, zaměřené přímo na tuto událost.

21. prosinec 2012 se blíží. Označuje toto datum den, kdy dojde ke katastrofě, jak se domnívali některé starověké národy? Každá kultura má svá proroctví vztahující se ke konci světa.  Nedávno nalezené Nostradamovi kresby mohou obsahovat zašifrovaná sdělení o tom, k čemu by mohlo dojít v roce 2012. Podle nich se z pohledu Země dostane Slunce do bodu, kdy se opticky ocitne ve středu mléčné dráhy. K tomuto jevu dochází pouze jednou za 26 000 let.

 

Jedni z těch, kteří tento jev předpověděli, byli staří  Májové známí svými astronomickými vědomostmi. Dokázali předpovědět galaktický střed i bez moderních přístrojů a pravděpodobně ho spojovali s obdobím velkých změn.

Naše planeta čelí problémům, jakými jsou: vymírání živočišných druhů, záplavy, ekonomický zmatek, nedostatek uhlí a ropy. Řadu takových událostí předpověděl Nostradamus už  v dávné minulosti. Nostradamus se narodil před více než 500 lety ve Francii – celá staletí před rokem 2012. Podobně jako Májové sledoval hvězdy a z nich vyčetl blížící se nebezpečí. Jeho proroctví se postupem času ukazují, jako velice přesná.

Od roku 1998 bylo každé léto teplejší, než to předcházející. Vědci se domnívají, že naše slunce dosáhne vrcholu právě okolo 21. prosince 2012.

Myslím, že 21. prosinec 2012 neznamená konec ale spíš uzavření jedné kapitoly a začátek další. Neočekávám, že ráno 21. prosince 2012 na Zemi spadne asteroid ale odstupem času se zpětně podíváme na toto datum a řekneme si: “Jasně, konec roku 2012 – to bylo to období, kdy se toho na Zemi tolik změnilo”.

Napsat komentář