2 miliony korun aneb jak se nechat napálit

Dnes mě jedna nejmenovaná osoba inspirovala k sepsání tohoto článku.Psát blog se vlastně ani jinak nedá. Inspirace přijde vždycky ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Začalo to nenápadně. Napsala, že si musí jít balit věci. Zeptal jsem se tedy, kam jede. Odpověděla, že na Bahamy protože vyhrála 2 miliony korun ve sportce. Všechno líčila tak přesvědčivě, že jsem tomu prostě musel uvěřit (Nechci přiznat, že jsem jí na to jak blbec skočil).

Psala, že si objednala letenky první třídou pro celou rodinu, nejlepší hotel all inclusive, vlastního číšníka a kdoví co ještě. Myslel jsem si o ní, že je blázen, když všechny peníze takhle dá do dovolené a neinvestuje je do něčeho účelnějšího.

Když už jí přestalo bavit mě tahat za nos, rozhodla se, že řekne pravdu. Jede na turistický výlet se školou. (Samozřejmě jsem napsal, že jsem to celou dobu tušil abych nebyl za vola.)

Napadlo mě, co bych dělal, kdybych já vyhrál 2 miliony korun ve sportce. (Asi bych se divil, jak jsem mohl něco vyhrát, když nesázím. Reklamovat bych to ale nešel.) Uložil bych si peníze na účet a nechal si nějaký čas na rozmyšlenou. Určitě bych nikomu o své výhře neřekl. (Závist je strašná vlastnost) Nenápadně bych se několika známých zeptal, co by s tolika penězi dělali, abych se mohl inspirovat.

Ve škole o hodinách účetnictví a ekonomiky jsme se vždy učili, že peníze je nejlepší investovat do věcí jako například: obrazy, zlato, nemovitosti, dluhopisy. Nevím, jestli tomu úplně věřit. Možná bych raději navštívil nějakého finančního poradce a nechal bych si poradit. Chtěl bych, aby peníze pracovali pro mě. Aby peníze vydělávali další peníze. (A pak že bez práce nejsou koláče)

Jak byste s 2 miliony korun naložili vy? Můžete se vyjádřit v komentářích pod článkem.

2 komentáře u „2 miliony korun aneb jak se nechat napálit“

  1. Když si to tak vezmeš, 2 miliony nejsou dneska nijak velký peníze. Já bych si je asi uložil na nějaký spořící účet (třeba wpb -> tohle neni reklama :) ) a po konci studia a pár let šetření bych si za ně postavil nějaký domek..

    Odpovědět
  2. Oprava/stavba nějakého domu na nízkoenergetický nebo pasivní, nebo malá vodní-větrná-sluneční elektrárna. Na dlouhodobý růst cen energií bych vsadil krk.

    Odpovědět

Napsat komentář